top of page
IMG_0195.JPG

O nas

Szkoła Muzyczna MAESTRO w Biłgoraju prowadzona jest przez Jolantę i Mirosława Kurzyńskich - prawdziwych pasjonatów, których wykształcenie i doświadczenie zawodowe pozwala od wielu lat zajmować wysoką pozycję w dziedzinie edukacji muzycznej, popartą sukcesami na konkursach i festiwalach.

  Edukacją muzyczną dzieci i młodzieży zajmujemy się od 1996 roku. U nas zajęcia praktyczne połączone są z teorią, dajemy także możliwość występów uczniów na koncertach nawet na początkowym etapie nauki. Nasza placówka jest powszechnie ceniona a jej dorobek składa się z wielu osiągnięć, a także z tego co najważniejsze – zaufania rodziców oraz wyrazów uznania ze strony rozwijających się pod naszymi skrzydłami uczniów.

  Mamy spory bagaż doświadczenia i robimy wszystko, aby się wciąż rozwijać. Przeszliśmy specjalistyczne certyfikowane szkolenia  metodyczne z edukacji w systemie Yamaha Music School. Nasza szkoła na początku współpracowała z firmą Yamaha pod nazwą „Szkoła Muzyczna YAMAHA”  a następnie z firmą CASIO jako „Szkoła Muzyczna CASIO”. Obecnie jesteśmy niezależni i wykorzystujemy zdobyte doświadczenia prowadząc  „Szkołę Muzyczną MAESTRO”. Nauczyciele naszej szkoły szkolą się w sposób ciągły i stale podnosimy swoje kompetencje muzyczne i pedagogiczne. W lutym 2011 roku szkoła otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej p. Katarzyny Hall tytuł: „Miejsce Odkrywania Talentów”.

  Szkoła Muzyczna MAESTRO w Biłgoraju  jest placówką edukacyjną, której celem jest pielęgnowanie oraz rozwijanie pasji, jaką niezaprzeczalnie jest zamiłowanie do muzyki. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym każdy może rozwinąć swoje zainteresowania muzyczne.

Jolanta i Mirosław Kurzyńscy

Dlaczego warto grać na instrumencie

  • Lepsza pamięć i koncentracja - podczas nauki gry musisz mocno się skupić i zaangażować wzrok, słuch, skoordynować ruchy, zwrócić uwagę na rytm. Regularne ćwiczenia mogą okazać się więc ogólnie pomocne w nauce i poprawić koncentrację podczas pracy.Sporo mówi się o tym, że współczesne dzieci bywają nadpobudliwe, rozkojarzone, mają problem ze skupieniem uwagi na jednej czynności. Gra na instrumencie wymusza skupienie uwagi na jednej czynności, wspomaga koncentrację i spokój.

 

  • Dobra organizacja czasu - dobry muzyk wie, że podczas szlifowania gry na instrumencie liczy się jakość, a nie ilość wykorzystanego czasu. Dlatego trzeba być dobrze zorganizowanym. Ponadto, jeśli zdecydujesz się pobierać lekcje, będziesz musiała wygospodarować na nie czas, dzięki czemu efektywniej wykonasz pozostałe obowiązki.

 

  • Wspiera proces nauki - według badań dzieci uczące się gry na instrumentach wykazują zdolności do uczenia się przedmiotów ścisłych, a te uczące się od najmłodszych lat szybciej uczą się czytania.

 

  • Ćwiczy zdolności językowe - nauka gry na instrumencie pomaga wykształcić te partie mózgu, które odpowiadają za naukę języka obcego. Dzięki zwiększeniu wrażliwości na dźwięki, można szybciej przyswajać nowe słowa. Najnowsze wyniki badań to potwierdzają.

 

  • Uczy dyscypliny, cierpliwości i wytrwałości - nauka gry na instrumencie wymaga czasu. Osiągnięcie wysokiego poziomu to wiele godzin ciężkiej pracy. Potrzebne są czasami dziesiątki albo setki powtórzeń. Nagrodą za to jest oczywiście ogromna satysfakcja.

Schowek01kmoikm8.jpg
  • Łagodzi stres - skupienie, którego wymaga gra, pomaga oderwać myśli od bieżących problemów. Oddanie się sztuce rozładowuje emocje i może przynieść głęboką ulgę. Terapia z wykorzystaniem muzyki jest m.in. stosowana wśród dzieci i nastolatków z autyzmem, depresją i innymi zaburzeniami. Podczas nauki gry na instrumencie dzieci odnajdują przestrzeń, w której mogą się wyciszyć, odciąć od przeżyć dnia codziennego i po prostu zrelaksować.

 

  • Poprawia umiejętność słuchania, gdyż wymaga skupienia się na poszczególnych dźwiękach. Tym bardziej dotyczy to muzyków grających w zespołach.

 

  • Usprawnia koordynację ruchową - gra na instrumencie wymaga precyzyjnej pracy i współpracy obu rąk, co angażuje obie półkule mózgowe. Wspiera także rozwój motoryki małej.

 

  • Pomaga wyrazić siebie - gra na instrumencie to nie tylko kwestia nauki, bo dobry muzyk wkłada emocje w to, co robi, a jeden utwór można wykonać na różne sposoby.Kto przezwycięży początkowe trudności w nauce gry na instrumencie, oprócz nowych umiejętności muzycznych, zyskuje pewność siebie. Uświadamia sobie, że dzięki pracy i systematyczności  można pokonać każdą przeszkodę. Dodatkowo z czasem uczy się, jak za pośrednictwem muzyki może wyrażać siebie

 

  • Poprawia umiejętności społeczne - gra na instrumencie w zespole wymaga dobrej współpracy, integracji pomiędzy wszystkimi muzykami oraz może zawierać wartościowe przyjaźnie. Buduje to także pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Aby wykonywane utwory brzmiały pięknie, konieczne jest też słuchanie siebie wzajemnie.

 

  • Istnieją też inne korzyści z gry na instrumencie. Taka pasja uczy dążenia do celu, poprawia koordynację ruchową, pomaga poznać innych, ciekawych ludzi. Są nawet badania sugerujące, że muzycy mają lepsze umiejętności matematyczne. Jeśli więc chcesz znaleźć dla siebie hobby albo masz dziecko i myślisz o zapisaniu go na dodatkowe zajęcia, to  gra na instrumencie  w naszej szkole może być  " strzałem w dziesiątkę".

bottom of page